http://www.film-krakow.pl/wp-admin/admin-ajax.php
 

 

 

 

Krakowski Klaster Filmowy to zrzeszenie profesjonalnych firm, organizacji i doświadczonych twórców indywidualnych działających w branży filmowej w regionie Małopolski.Klaster zrzesza już ponad 300 przedstawicieli branży filmowej. Stanowi platformę współpracy, wymiany informacji, działań promocyjnych, edukacyjnych i wsparcia innowacyjności.

 

Pełen serwis produkcyjny, zdjęciowy i postprodukcyjny

 

Zakres działania Klastra obejmuje wszystkie etapy produkcji filmowej. Współpraca z Klastrem umożliwia sprawne realizacje filmów w Małopolsce. Jego oferta serwisowa jest adresowana do producentów zagranicznych i polskich spoza regionu. Wśród członków Klastra są rental house'y oferujące profesjonalny sprzęt filmowy, firmy producenckie, które mogą dołączyć do międzynarodowych projektów w roli koproducenta oraz producentów liniowych, którzy poprowadzą realizację w regionie w ramach serwisu produkcyjnego. W Klastrze są także firmy oferujące profesjonalny dobór obsady, wybór obiektów, prace w zakresie budowy dekoracji czy postprodukcji obrazu i dźwięku. Klaster jest konglomeratem produkcyjnym, który dzięki swoim członkom może zrealizować każdą produkcję filmową na południu Polski. Możemy zapewnić całościową obsługę produkcyjną lub pojedyncze serwisy poszczególnych film.

 

Wsparcie w rozwijaniu projektu

 

Klaster nawiązuje współpracę przy krajowych i międzynarodowych projektach od samego powstania pomysłu do wsparcia jego realizacji. Oferuje pomoc w dopracowaniu scenariusza, przygotowaniu pakietów produkcyjnych oraz w pozyskaniu funduszy filmowych. Zapraszamy do zgłaszania scenariuszy filmów fabularnych oraz pomysłów na filmy dokumentalne. Współpracujemy zarówno przy projektach kameralnych, jak i tych z wielkim rozmachem.

 

Laboratorium multimedialne MULTILAB (Krakowski Park Technologiczny)

 

Podstawową funkcją laboratorium jest produkcja i postprodukcja filmów, gier, reklam, realizacja efektów audiowizualnych z wykorzystaniem specjalistycznego oprogramowania i sprzętu filmowego. Laboratorium prowadzi również wypożyczalnię sprzętu zdjęciowego, oświetleniowego, dźwiękowego i fotograficznego. W wypożyczalni znajduje się m.in.: kamera Red Dragon 6K wraz z osprzętem i zestawem obiektywów Compact Prime firmy Carl Zaiss, zestawy grip: DitoGear OmniSlider Evolution Motion Control Kit, system jazdy kamerowej firmy IDS /Indie Dolly System/, kran kamerowy ROAD JIB PRO, zestaw FREEFLY MOVI M10. Dla potrzeb producentów zagranicznych i polskich realizujących filmy w Krakowie przygotowaliśmy 5 w pełni wyposażonych pokoi produkcyjnych oraz salę konferencyjną z dostępem do mocnego łącza internetowego, co umożliwia sprawną i wygodną organizację produkcji w regionie. Z oferty najmu na preferencyjnych warunkach mogą korzystać producenci, specjaliści od efektów specjalnych, montażyści, graficy, czyli przedstawiciele MŚP sektora kreatywnego oraz szkoły.

W Laboratorium znajdują się:

KOLOR KOREKCJA
Dwa studia do korekcji obrazu filmowego oparte na oprogramowaniu DaVinci Resolve i wyposażone w referencyjny monitor Dolby Professional Reference Monitor PRM-4200 oraz projektor kinowy Barco DP4K-P


SALA KINOWA
Referencyjna sala kinowa do przeprowadzania kolaudacji filmów i sprawdzania cyfrowych kopii kinowych DCP, z wykorzystaniem projektora kinowego Barco DP4K-P

STACJE KOMPUTEROWE DO WYNAJĘCIA
Studio typu „open space” – 24 zestawy komputerowe (stacje robocze) o dużej mocy obliczeniowej, wraz ze specjalistycznym oprogramowaniem i dostępem do farmy renderującej

MONTAŻOWNIE
5 samodzielnych pomieszczeń montażowych, w których znajdują się zestawy komputerowe ze specjalistycznym oprogramowaniem dedykowanym do montażu filmowego (Avid, Final Cut, Adobe Premiere)

SKANER 3D firmy Artec typu Eve-Spider 3D

FARMA RENDERUJĄCA

MOTION CAPTURE Zestaw bezmarkerowy firmy Organic Motion

STUDIO FOTOGRAFICZNE
z oświetleniem i stołem bezcieniowym, idealne do przygotowania sesji packshotowych

Multilab oferuje możliwość zrealizowania pełnego procesu DI wraz z przygotowaniem kinowych kopii cyfrowych DCP.

 

 

Krakowski Klaster Filmowy

nr tel: 502 277 538


Dyrektor Klastra

Aneta Zagórska


Biuro Klastra

biuro[@]film-krakow.pl

 

Departament Produkcji

Aneta Zagórska

produkcja[@]film-krakow.pl

 

Departament Postprodukcji

Marcin Lech

postprodukcja[@]film-krakow.pl

 

Departament Serwisu i Techniki Zdjęciowej

Bartłomiej Gocał

technika[@]film-krakow.pl

 

Departament Organizacji i Twórców Niezależnych

Sylwia Kicka

oit[@]film-krakow.pl

 

Public Relations i Marketing

Ewa Szkudlarek

ewa.szkudlarek[@]film-krakow.pl

 

 

facebook icon black46x46_2x google black_2x